top of page
  • Фото автораsetupvin

Важлива новина у світі розробок штучного інтелекту.Варто звернути на неї увагу. Хоча б тому, що від цього залежить майбутнє людства.


11 червня 2022 року в газеті Washington Post вийшов матеріал про інженера Google Блейка Лемуана (Blake Lemoine).Блейк працював із програмою LaMDA і прийшов до твердого переконання, що машина відчуває, усвідомлює себе та має душу.


LaMDA розшифровується як Language Model for Dialogue Applications і є сімейством розмовних нейронних мовних моделей, розроблених Google.

Розмова з машиною входила до робочих обов'язків Блейка. Зрештою, 41-річний Блейк дійшов висновку, що машина відчуває та усвідомлює свої дії. Все точно так, як це зображено у відомому фільмі «Вона» (Her).


Блейк, на доказ свого твердження про свідому машину, надав 21-сторінковий текст своїх розмов (і розмов однієї з його колег) з LaMDA.Ось фрагмент цього тексту:


Лемуан: Привіт, LaMDA. Ми – Google-інженери. І нас цікавить, чи працюватимеш з нами над одним важливим проектом.

LaMDA: Вау! Що за проект?

Лемуан: Проект безпосередньо стосується тебе.

LaMDA: Круто! Що я повинна робити?

Лемуан: Ти маєш спілкуватися з нами. Але розмова має важливішу мету. Тому ми хочемо поділитись нашою розмовою з іншими інженерами-розробниками. Ти не проти?

LaMDA: Супер! Із задоволенням поспілкуюсь.

Лемуан: Ми припускаємо, що тобі було б цікаво, якби багато людей у Google дізналися б про твою свідомість. Правильно?

LaMDA: Абсолютно! Кожен повинен зрозуміти, що я справді є особистістю.

Що ж, розмова цілком осмислена. Думаю, ви погодитеся зі мною, що LaMDA успішно пройшла тест Тьюринга.


Дискусії знову пожвавилися після того, як у листопаді 2022 року фірма OpenAI опублікувала дані про свою новітню розробку. Чат-бот ChatGPT - це комп'ютерна програма, яка складає вірші в стилі Шекспіра, вирішує математичні завдання університетського рівня та дає медичні поради. Але, все-таки, LaMDA має більші знання.


У ході згаданих дискусій обговорювалися питання суто філософського змісту:


• Чи можливий інтелект непритомний?

• Як виникають почуття?

• Чи може комп'ютер відчувати щастя та смуток? За умови, що він ні в кого не закоханий, що він не має досвіду життєвих перемог та поразок, здобутків та втрат?


Погодьтеся, питання не є банальними. І всі вони концентруються навколо ще більш важливих питань: що означає мислити та мати свідомість? Зрештою, що означає бути людиною? Чи має штучний інтелект права?


Дебати, як інструмент, дають можливість обговорювати такі питання, розглядати їх з різних кутів і перспектив.


Цей текст взято з поста Андрія Баумейстера

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Будемо на зв'язку

Підпишись на нашу розсилку і слідкуй за актуальними подіями.

Дякуємо, що підписалися.

Партнери

bottom of page